13 maja 2017

Sprawiedliwość bardzo łatwo można znaleźć - w słowniku pod literą S.

Sprawiedliwość. Ze słownika języka polskiego jest to jedno podstawowych pojęć etycznych i prawnych, które oznacza uczciwe oraz prawe postępowanie. Można powiedzieć, że sprawiedliwość to domaganie się wyrównanych szans w społeczeństwie oraz możliwość, aby wszyscy byli równi wobec prawa. Jednak trzeba pamiętać, że sprawiedliwość to nie jest tak całkiem równość. Każdy człowiek jest inny, inaczej się rozwija, jest na innym poziomie. Trzeba więc podejść do każdego z osobna inaczej, obiektywnie. Od tego zależy, na co zasługuje konkretny obywatel. 

Nie możemy się więc stwierdzić z tezą, że wszystkim trzeba po równo. To, ile dostaniemy zależy od naszego wkładu pracy oraz czy ewentualnych potrzeb ludzkich. I to, czy to zostanie sprawiedliwe sporządzone zależy od nas, bo to my domagamy się tej sprawiedliwości, gdzie w większości ta sprawiedliwość wygląda tak, że chcemy mieć jak najlepiej. Lecz nie zważając na potrzeby innych. 

A czym dla ciebie jest sprawiedliwość? T-shirt - Zaful  Watch - Zaful    Choker- Zaful 11 komentarzy:

 1. Jak dla mnie ciężko jest określić jednoznacznie czym jest sprawiedliwość, bo każdy jest inny. Co innego gdyby każdy był idealną kopią jakiegoś wzorca, wtedy dopiero można by mówić o sprawiedliwości dla wszystkich. Na szczęście każdy ma swoje "ja". PS cudne zdjęcia ;*. mniamka2.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy wpis. Dający sporo do myślenia, ale jakie to wszystko prawdziwe... pozdrawiam, http://wiktoriaszewczyk.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. No cóż fajnie by było jakby sprawiedliwość rzeczywiście była pojmowana, tak jak jest w słowniku. Niestety w praktyce to wygląda inaczej. Zdjęcia bardzo ładne a stylizacja świetnie do ciebie pasuje

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna ta bluzka i ogólnie bardzo mądry wpis :) będę wpadać częściej ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Według mnie sprawiedliwość należy dopasować do danego człowieka. Mamy trzy metrowy mur, dwu metrowego mężczyznę i półtora metrowego. Oboje wchodzą na półtora metrową drabinę- sprawiedliwość? oczywiście - równość, nie bowiem jeden widzi drugi nie..

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz rację, równość i sprawiedliwość to nie jest to samo. Dzieci powinnismy traktować równo, jednak pózniej trzeba zacząć sprawiedliwe, ze względu na to że kazdy ma inne potrzeby. Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 7. Strasznie ciężki temat z tą sprawiedliwością.. Ile osób, tyle wyjaśnień tego pojęcia. Ważne, żeby żyć według swoich zasad i postrzegania sprawiedliwości. :)
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Strasznie ciężki temat z tą sprawiedliwością.. Ile osób, tyle wyjaśnień tego pojęcia. Ważne, żeby żyć według swoich zasad i postrzegania sprawiedliwości. :)
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowna stylizacja, poruszyłaś ciężki temat. Świetny post! Pisz tak dalej ;)

  nouw.com/just_wiktoria

  OdpowiedzUsuń
 10. Dokladnie tak jak mowisz - dla mnie to po prostu rownosc z innymi ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie sprawiedliwość to ogólnie uczciwość wobec drugich osób. To tak jakby przytaczając przykład: kiedy ktoś coś zrobi złego mówimy czasami by dotknęła tego człowieka "ręka sprawiedliwości" czyli kara za to, że zrobił źle, by została mu wymierzona sprawiedliwość.
  Najważniejsze ogólnie myślę, to być sprawiedliwą wobec osób niż całe życie być albo zbyt pobłażliwym albo zbyt wyniosłym na niektore sprawy :)
  Pozdrawiam
  FotoHart

  OdpowiedzUsuń