10 czerwca 2016

Hejtowanie - nowa moda?

Definicja słowa hejt brzmi ,,obraźliwy lub agresywny komentarz zamieszczony w Internecie''. Jest wyraźna różnica między hejtem, a szczerą opinią, nawet tą negatywną, choć wiele osób często myli te dwa zarazem inne, ale jakże bliskie pojęcia. Każdy ma bowiem prawo do wyrażenia swojego zdania, ale w taki sposób, by nie obrażało ono autora. My możemy nie zauważyć nic szczególnego, złego w jakiejś naszej wypowiedzi, ale może ona zranić właściciela. Jeżeli chcemy coś napisać, że się z czym nie zgadzamy powinniśmy dodać do naszej wypowiedzi opinie, uzasadnienie naszego stanowiska i także pomysł czy propozycje jak poprawić daną rzecz, a nie od razu naskakiwać na osobę. Jeżeli jednak nas komentarz zawiera jedynie opinie, a do tego wzbogaconą w brzydkie słownictwo, obrazę w kierunku do autora, jest wyrażana w niegrzeczny sposób to możemy powiedzieć, że to jest hejt.

Ale po co ludzie hejtują? Co mają z tego, że zjeżdzą kogoś? Wiele osób osób może się zdziwić faktem, że ktoś hejtuje kogoś tylko dlatego, że chce w ten sposób się dowartościować. Siedząc po drugiej stronie ekranu nie musimy patrzeć z ,,rozmówcą'' w oko, w oko, więc bez problemu możemy dowalić mu, by nasza samoocena automatycznie wzrosła. Innym powodem hejtu może być też zwykła zazdrość. Widzimy, że dana osoba ma coś ładnego, czego my posiadamy i chcemy w w ten sposób ją zniszczyć. Przejawy zazdrości można zauważyć nawet w szkole, ktoś ma lepsze oceny od nas, jest bardziej popularny. Nie mając tego, co on posiada sprawiamy, by ta osoba czuła się upokarzana, poniżana. Kolejnym powodem do nienawiści może być też brak tolerancji. Osoby o innej orientacji, kolorze skóry czy wyznaniu religijnym są bardzo częstym obiektem kpin, hejtów.


Z hejtem możemy się spotkać na każdym kroku, czy to w internecie, w szkole, na ulicy. Trzeba stanowczo powiedzieć nie do osoby, która w jakikolwiek sposób poniża drugiego człowieka. Jedno, niewinne słowo, szturchnięcie w przeciągu krótkiego czasu może się w bardzo łatwy sposób przemienić w hejt. A osobami, którymi mogą do wyeliminować jesteśmy my sami, ci, którzy obserwujemy całą to ,,modę'' na hejt.
  


 T-shirt-Choies | Jeans-Cropp | Cardigan-H&M |Sandals-LevelF
33 komentarze:

 1. Mam wrażenie , że hejtowanie to nowa moda. Kto ją wylansował? Nie wiem. Osoby hejtujące tak jak to powiedziałaś, próbują się dowartościować, wytykając wady innym. Wielu pewnie zazdrości, inni chcą nabrać fejmu. A jaka jest obrona kogoś takiego " bo przecież mam prawo do własnego zdania" Masz prawo owszem, ale do konstruktywnej krytyki, a nie poniżania.
  Super wpis!

  Zapraszam -> http://hot-schot.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeju to co napisałaś jest niesamowite. Poruszające, prawdziwe, daje dużo do myślenia. W pełni się zgadzam z tym, że lepsza jest szczera opinia niż hejtowanie za plecami, bo tak najczęściej bywa.

  Zapraszam do siebie :D http://sisterse-k.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny post! piękne zdjęcia ;*
  juliaciesielskablog.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 4. Hejt to według mnie forma zazdrości ukazana w dość śmieszny sposób i trochę zjeżdża to gimbaza takie zachowanie :)
  socallmemombaby.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Hejt to według mnie forma zazdrości ukazana w dość śmieszny sposób i trochę zjeżdża to gimbaza takie zachowanie :)
  socallmemombaby.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mądry post. Dla mnie osoby, które hejtują cudzą pracę to najzwyczajniej w świecie ludzie zazdrośni. Prawda jest, że ludzie mylą dwa pojęcia jakimi są "hejty" oraz "wyrażanie własnej opinii". Każdy bez wyjątku powinien nauczyć się tych dwóch pojęć, by potem nie było niepotrzebnych nieporozumień. Śliczne zdjęcia :*

  kasia-kate1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety w internecie jest coraz więcej anonimowych hejterów, którzy czują się bezpiecznie i bezkarnie - aczkolwiek wcale tak nie jest. Też nie potrafię zrozumieć ich postępowania i co daje im napisanie czegoś obraźliwego. Być może w ten sposób się dowartościowują.
  Fajny post :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 8. Według mnie niestety hejtowanie stało się w pewnym rodzaju modą. Nie rozumiem tego.

  http://marysiaofficialblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, hejtowanie teraz naprawdę stało się modą, częścią dnia powszedniego.
  I najczęściej hejty wynikają z zazdrości albo dlatego, że ludzie chcą się dowartościować.
  Sami sobą nie reprezentują niczego wartościowego i chcą komuś dopiec, żeby mieć z tego mściwą satysfakcję..
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 10. Osoby hejtujące bardzo pewnie czują się w sieci. Ciekawe jak to jest w rzeczywistości. Często są to ludzie, którzy w realnym życiu nie potrafią bronić własnej osoby, a w internecie obrażają innych.
  Fajnie, że poruszyłaś ten temat na swoim blogu :)
  Pozdrawiam, KINGA na Wieszaku ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie rozumiem hejterów, daje im to radość czy co? Może któryś mi wytłumaczy ;) hehe
  http://malwinabeczek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazwyczaj chcą w ten sposób podwyższyć swoją samoocenę, lub kieruje nimi zazdrosć-tak jak napisałam w poscie. ;)

   Usuń
 12. Hejterzy to najczęściej osoby, które chcą się dowartościować kosztem innych. Smutne.. Wartościowy post :) Zapraszam http://daisy-dyana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo nie lubię hejterów, ponieważ najczęściej oni nic nie wiedzą o danej osobie a negują to co robi, później ta osoba myśli, że nie powinna tego robić, "bo nie umie",a w wielu przypadkach szkoda, że te hejtowane osoby przestają robić, ponieważ potrafią i powinny.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie http://asieekknowak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetnie to wszystko ujęłaś. Hejterzy zawsze byli i niestety będą. Nigdy nie zrozumiem chyba po co oni to robią. Czy ich to faktycznie w jakiś sposób dowartościowuje, czy mają może aż tak nudne, życie, że śledzą sukcesy innych i jedyne co potrafią to po nich bezpodstawnie "cisnąć"..

  killa-killaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Z hejtem spotkałam się nie raz i moim zdaniem takie osoby chcą się po prostu dowartościować. Często tacy ludzie po prostu czegoś nam zazdroszczą :) Fajnie, że poruszyłaś ten temat na blogu! Bardzo ładne zdjęcia! Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Hejterzy myślą, że w internecie są anonimowi i bezkarni, ale tak nie jest. Jednak hejtów jest coraz więcej i wszędzie można się z nimi spotkać, ale ważne by się nimi nie przejmować
  :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgadzam sie
  Nwm kto taka modę wymyślił
  A zdjęcia boskie ;) http://douceeprincesse.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 18. Osoby hejtujące to po prostu dno. Nie rozumiem sensu ich postępowania. Super post. :)

  http://juliettapastoors.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Cóż, hejterzy myślą, że są anonimowi, ale wystarczy tylko namierzyć adres IP komputera/telefonu i znajdziemy tą osobę. Mam nadzieję, że ta pseudo moda hejterów minie, bo internet zalewa wielka fala hejtów, co lekko denerwuje. Super post, super zdjecia c:
  miiddi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo mądry post. Nie za krótki, nie za długi ;) Zdjęcia też bardzo ładne. A co do samego tematu hejtu. Niestety będzie on ciągle obecny, możemy jednak go ignorować. A tym bardziej unikać odpowiedzi hejtem za hejt.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jednak też dużo osób myli hejt z zwykłym komentarzem. Ktoś na spokojnie napisze: W tych spodniach wyglądasz za grubo, a ta osoba od razu mówi żeby przestał hejtować itd. To też jest bez sensu, bo hejt były z jakimś obraźliwym słowem.
  http://swiatrico.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Ktoś zwróci uwagę, że np. Źle obrobione zdjęcia, to już,,komentarz usuń" bo niby hejt 😂

   Usuń
 22. U mnie w szkole, to jest bardzo popularne. Jedna osoba przezywa drugą aby się popisać, jednak jestem temu przeciwna i jak widzę, że ktoś robi to w moim pobliżu to się stawiam za tą osobe :)

  Zapraszam do siebie! http://bleedingoutforyou.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno się z ciebie brać przykład! Wiele osób nie reaguje na to, gdy ktoś jest zaczepiany, bo się boi, się jego też zaczną gnębić.

   Usuń
 23. Cóż, hejterzy zawsze będą, ale nie należy się nimi przejmować. :)

  lady-aria.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Jest hejt, jest lans - masakra, zaczynam wątpić w ten świat:/

  Mogłabyś kliknąć w linki pod moim ostatnim postem? Bardzo mi zależy. Zaobserwuję każdy blog, który poda w komentarzu ceny trzech produktów.
  racjonalny empiryk - klik

  OdpowiedzUsuń
 25. Przykra sprawa że ludzie przyjęli hejt jako nową modę.
  Wielokrotnie zdarzyło mi się usłyszeć tego typu teksty kierowane nawet do najbliższych osób. Bardzo fajny post :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Czytając ostatnie słowa o powiedzeniu "nie", przypomniały mi się słowa Kurta Cobaina: Apatia mojego pokolenia. Obrzydza mnie. Obrzydza mnie też moja własna apatia, bycie tchórzliwym i nieprzeciwstawianie się rasizmowi, seksizmowi i wszystkim innym -izmom, na które kontrkultura narzeka od lat.
  Jeśli chodzi o hejt - wiem, że można kogoś złamać kilkoma słowami, dlatego staram się zawsze jakoś hamować, zeby nikomu nie zrobić krzywdy słowami

  Ściskam ciepło, Sunshine

  OdpowiedzUsuń
 27. Ciekawy wpis ! Śliczny sweterek, uwielbiam je ^^

  OdpowiedzUsuń
 28. Zawsze była, ale teraz jest wieksze pole do popisu przez inetrnet
  No i ludzie w sieci czuja się trochę bezkarni

  OdpowiedzUsuń
 29. Hejterom brakuje empatii i zrozumienia wobec drugiego człowieka.
  Świetne zdjęcia. :)

  Pozdrawiam :*
  NOWY POST na zone-of-smile.blogspot.com (klik)

  OdpowiedzUsuń
 30. Hejter to osoby, która zazdrości nam, że osiągamy więcej od nich :D
  MÓJ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń